O rybaku i złotej rybce

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » O rybaku i złotej rybce

2015-05-15

Uczniowie klas pierwszych oraz zerówkowicze wybrali się do Domu Kultury zwanego potocznie "Kubiszówką" na spektakl "O rybaku i złotej rybce". Przedstawienie zostało przygotowane w nieznanej dzieciom technice - czarnego teatru, polegającej na użyciu światła ultrafioletowego. Lalki użyte w przedstawieniu pomalowane zostały farbami fluorescencyjnymi. Reżyserem spektaklu był pan Jan Chmiel, który wprowadził dzieci w tematykę i zachęcił do żywego reagowania na efekty pojawiające się na scenie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem zarówno wizualnym jak i dźwiękowym. Jeszcze długo nuciły piosenkę złotej rybki "... plum i chlap..." Po spektaklu aktorzy pozwolili dzieciom przyjrzeć się z bliska wykorzystanym w przedstawieniu lalkom i chętnie odpowiadali na pytania. Usatysfakcjonowani i pełni poczucia dobrze spędzonego czasu wróciliśmy do szkoły nucąc łatwo wpadające w ucho fragmenty piosenek ze spektaklu. Na jesień planowane jest nowe przedstawienie, na które na pewno się wybierzemy.