Niezwykłe prace uczniów

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Niezwykłe prace uczniów

2024-04-30

W naszej świetlicy szkolnej młodsze dzieci z tak ogromnym zaangażowaniem grały w "piłkarzyki", że uszkodzeniu uległo kilku graczy-figurek. Na szczęście nasi dzielni uczniowie z kółka 3D szybciutko zaprojektowali uproszczony model piłkarzyka i wydrukowali nowych graczy o zwiększonej wytrzymałości.
    

 

Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni do fascynującej przygody projektowania breloczków za pomocą programu Tinkercad. Podczas zajęć, zapał młodych adeptów technologii splatał się z ich kreatywnością, tworząc niepowtarzalne wzory i kształty. Dzięki prostemu interfejsowi programu, każdy mógł wyrazić swoje pomysły i uczestniczyć w procesie tworzenia, ucząc się przy tym podstawowych zasad projektowania i współpracy zespołowej. Na koniec, efekty pracy uczniów stanowiły nie tylko piękne breloczki, ale również dowód na to, jak technologia może być używana do rozwijania umiejętności twórczych i rozwiązywania problemów.
  

 

Na lekcji plastyki uczniowie przy pomocy nożyków, nożyczek i kleju na gorąco zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” tworzyli "haptyczne pudełka artystyczne". Haptyczne, czyli dotykalne, związane z komunikowaniem się za pomocą zmysłu dotyku.
    

 

Klasy 6 na plastyce zaprojektowały naprawdę "Niezwykłe fryzury".
     

 

Uczniowie udokumentowali fotograficznie „Maszkarony” z masy solnej, które powstały na lekcji plastyki.
    

 

Na kole plastycznym dzieci wykorzystując klej na gorąco wykonały mozaikę.
    

 

Przy pomocy długopisów 3D stworzyły kolejne projekty.
        

 

Dzięki farbom i pędzlom, nasi uczniowie stworzyli "Myślokształty"- prace zainspirowane ukraińską artystką Veroniką Hapchenko. Działania powstałe w ramach programu „Formy podstawowe”.
    

 

Kolejne działania w ramach programu „Formy podstawowe” to inspiracja dziełami Jarosława Flicińskiego. Zdjęcia można obejrzeć na stronie szkoły.
    

 

Do powstania innych prac w ramach programu „Formy podstawowe” inspiracją stał się Krzysztof Maniak. Do wykonania tych wspaniałych prac wykorzystane zostały klej na gorąco, klej bambino oraz nożyczki.
    

 

W czasie zajęć koła plastycznego uczniowie doskonalili swoje umiejętności szydełkując, dziergając na drutach oraz wykonując bransoletki.
  

 

Dzieci w ramach zajęć świetlicowych korzystały z długopisów 3D. Wykonywały kwiaty i serca z okazji Dnia Kobiet. Realizowały również własne pomysły.
  

 

Nadal dużym zainteresowaniem cieszyły się klocki konstrukcyjne, z których powstawały fantastyczne projekty. Dzieci mogły równocześnie bawić się i uczyć współdziałania w grupie.
    

 

Dzieci z klas młodszych rozwijały kreatywność wykonując piękne prace plastyczne: np.: gałązki bzu, zajączki, rakiety i wiele innych. Tworzenie swoich projektów ułatwiał im magiczny klej.
      

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach. Wybrali się m.in.:
- do Bielskiej Galerii BWA na 16 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych
- na wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "I Ty możesz zostać projektantem mody" zorganizowanym przez Bielską Szkołę Przemysłową - wyróżnienie dla Magdaleny Bieleckiej kl. 7a oraz Leny Strauchman kl.7b. Zdjęcia można zobaczyć na stronie szkoły.
      

 

Wkrótce kolejne informacje na temat działań związanych z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło