Nauka przez zabawę

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Nauka przez zabawę

2016-05-16

Uczniowie z klasy 2c wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” przygotowanych przez Castoramę.

Tematem zajęć była praca z drewnem. Każdy uczeń dostał fartuszek z logo oraz zestaw drewnianych klocków. Dzieci pod czujnym i fachowym okiem specjalistów z Castoramy samodzielnie sklejały z przygotowanych elementów drewniany pociąg. Uczniowie w skupieniu słuchali poleceń, by ich zabawka została wykonana we właściwy sposób, krok po kroku łączyli ze sobą poszczególne elementy. W czasie, gdy klej musiał zaschnąć, dzieci ustawione w pociągi przy akompaniamencie głośnej muzyki, przejeżdżały między sklepowymi regałami, kończąc szaloną podróż energetycznym tańcem naśladując gesty osoby prowadzącej zajęcia. Po krótkim odpoczynku dzieci wróciły do dalszej pracy. Drewniane pociągi zostały zaopatrzone w koła i pięknie ozdobione kredkami, dzięki wyobraźni i kreatywności naszych uczniów, nie było dwóch takich samych prac.

Na koniec zajęć każdy uczeń dostał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Głośnym okrzykiem - „Majsterkowo” - dzieci pożegnały się z prowadzącymi, dziękując za poświęcony im czas. Zapraszamy w imieniu klasy 2c na ciekawe warsztaty, dzięki którym można popracować, nauczyć się nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawić.