Nasi w czołówce i z awansem

Konkursy » SUKCESY 2023/2024 » Nasi w czołówce i z awansem

2023-10-31

W dniach 19 i 20 października reprezentanci naszej Szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Igrzysk Dzieci i Młodzieży w szachach.

W drużynie młodzieży znaleźli się: Zofia Wiewióra, Patryk Pająk, Robert Byrdy i Jan Kamieński. Dzieci reprezentowali: Julia Nazarova, Franciszek Kamieński, Maksymilian Szymała i Ivan Nazarov. Do ostatniej rundy ważyły się losy pierwszego miejsca, a w walkę o najwyższy stopień podium, w obu grupach wiekowych, włączyli się również nasi uczniowie. Ostatecznie obie drużyny uplasowały się na drugim miejscu, co dało awans do etapu rejonowego (8.11.). Klasyfikacja indywidualna także daje powód do dumy. Po zmaganiach uczniów klas VII i VIII srebrny medal odebrał Patryk Pająk z klasy 7b, a grupie młodszej Julia Nazarova z klasy 6a. Jak widać przydało się ubiegłoroczne doświadczenie.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych etapach.