Nasi uczniowie aktywnie z Fundacją Arka

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Nasi uczniowie aktywnie z Fundacją Arka

2017-10-09

3 października uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 3c oraz 3d wzięli udział w warsztatach ekologicznych, będących podsumowaniem bielskiej akcji Rower pomaga, której pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Arka. Ze względu na niezwykle ważne przesłanie i szczytny cel owego przedsięwzięcia, chcieliśmy aktywnie włączyć się w jego promocję na terenie naszego miasta. Zgodnie bowiem z zamysłem wolontariuszy Arki, ideą kampanii jest promocja roweru, jako niskoemisyjnego środka transportu, jak też wsparcie dzieci, będących w trudnej sytuacji życiowej, poprzez obdarowanie ich rowerami. Jako, że głównym tematem akcji jest ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami, uczestniczyliśmy w ciekawych, bardzo różnorodnych i pełnych uśmiechu zajęciach warsztatowych, dzięki którym zdobyliśmy i utrwaliliśmy posiadane już wiadomości na temat głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza, sposobów sprawdzania jego stanu, upewniliśmy się także, jak niezwykle ważna dla całego środowiska jest ochrona naszego powietrza. Opracowany przez wolontariuszy Fundacji niezwykle atrakcyjny i bogaty w treść program obejmował Eko – memory, przestrzenną grę planszową, Eko – puzzle, instalację edukacyjną – Rower pomaga – niska emisja, mobilne centrum edukacji ekologicznej oraz cieszące się wśród naszych uczniów ogromnym zainteresowaniem Rowerowe kino bez prądu.

Współpraca z Fundacją Arka w ramach Rowerowej akcji była dla nas niezwykle pożytecznym, pouczającym i bardzo miłym doświadczeniem. Mamy nadzieję na kontynuowanie wspólnych działań, mających na celu wspieranie i nagłaśnianie kampanii prośrodowiskowych. Z niecierpliowścią wyczekujemy kolejnych zaproszeń od wolontariuszy tej niezwykłej organizacji ekologicznej.