Narodowe Święto Niepodległości

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » Narodowe Święto Niepodległości

2017-11-14

W dniu 10 listopada 2017 r. odbyły się w auli Towarzystwa Szkolnego uroczyste obchody kolejnej, 99 rocznicy odzyskania Niepodległości.

 

Widowisko przygotowane przez klasę 5a  rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Na ekranie pojawiły się flaga i godło naszej Ojczyzny. Scena zapełniła się uczniami, którzy w naszej obecności zainscenizowali powstawanie dekoracji do przedstawienia.  Jednocześnie, wśród elementów plastycznych, znalazły  się ważne dla każdego Polaka daty i wydarzenia z naszej historii. W ten wyraźny i czytelny sposób uczniowie zwrócili uwagę na ogrom trudu, poświęcenie i ofiarę przeszłych pokoleń, dzięki którym żyjemy dziś w bezpiecznej, wolnej i spokojnej Rzeczpospolitej.

 

Przedstawienie dopełniła oprawa muzyczna z najpiękniejszych pieśni patriotycznych i  prezentacja obrazów ilustrujących wydarzenia historyczne. Uroczystość zakończyła się współczesną, wesołą piosenką "Kocham cię, Polsko", refren której  podchwycili i odśpiewali wszyscy zgromadzeni w auli uczniowie.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło