Narciarskie Ferie z Dwójką

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Narciarskie Ferie z Dwójką

2016-03-01

22 lutego piętnaścioro uczniów Naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechało na obóz do Korbielowa. Dokładnie na Halę Miziową (1300 m. n.p.m.)  znajdującą się na górze Pilsko. Tam spędzili pięć dni w schronisku PTTK. To były pierwsze narciarskie ferie organizowane przez naszą szkołę. I choć wydawało się, że plany może pokrzyżować pogoda, to wszystko przebiegło bardzo pomyślnie.

Obóz rozpoczął się w iście wiosennej aurze, o czym świadczyła wysoka temperatura i niewielka ilość śniegu. Na szczęście już po dwóch dniach mogliśmy podziwiać piękno gór w prawdziwie zimowej szacie, bo dosypało białego puchu i otworzono wszystkie trasy zjazdowe. Każdego dnia uczniowie doskonalili swój warsztat narciarski pod bacznym okiem instruktorów-opiekunów. Jeździliśmy rano i po południu, w sumie 4-5 godzin dziennie. Jednak białe szaleństwo to nie wszystko. Wieczory spędzaliśmy uczestnicząc w różnorodnych grach, które oprócz świetnej zabawy stanowiły doskonałą okazję do poznania się i integracji ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone, a większość z nich zadeklarowała już chęć wyjazdu za rok, twierdząc, że narciarskie ferie z „Dwójką” trwały za krótko.