Międzypokoleniowe śniadanie z Gangiem Mocniaków

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Międzypokoleniowe śniadanie z Gangiem Mocniaków

2023-11-23

W szkole promującej zdrowie, nie mogło zabraknąć wyjątkowej akcji: Międzypokoleniowe śniadanie z Gangiem Mocniaków.

17 listopada 2023 r. nauczyciele zainicjowali wspólne zdrowe śniadanie z uczniami oraz seniorami, aby uświadomić wagę tego posiłku, który daje nam energię na cały dzień. Były oczywiście pewne warunki… Śniadanie musiało składać się ze zdrowych produktów a więc: warzyw, owoców, pieczywa z ziarnami, nabiału, wędlin oraz mnóstwa dodatków, które sprawiły, że nasze poranne dania były kolorowe i apetyczne. Ale oczywiście nic tak nie smakuje jak wspólne śniadanie z kolegami i koleżankami a w tym wyjątkowym dniu również z seniorami- z babciami i dziadkami naszych uczniów. Dzieci własnoręcznie wykonały zdrowe, pomysłowe i estetycznie wyglądające kanapki. Każdy uczeń według własnego pomysłu udekorował stoły owocami, warzywami i darami jesieni. W miłej atmosferze wszyscy razem zasiedliśmy do stołu i częstowaliśmy się niezwykłymi, ale bardzo zdrowymi kanapkami.

Celem akcji Gangu Mocniaków jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreśleniu, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Głównym przekazem edukacyjnym Gangu jest zachęcenie dzieci do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.

Zachęcamy więc do spożywania zdrowego śniadania, które da nam moc na cały dzień i celebrujmy je codziennie.