Mamy certyfikat drugiej edycji programu "Uczymy dzieci programować" !

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Mamy certyfikat drugiej edycji programu "Uczymy dzieci programować" !

2019-01-28

Przez ostatnie miesiące, z ogromnym zaangażowaniem wykonaliśmy powierzone nam zadania z drugiej edycji programu "Uczymy dzieci programować". Wspólnie uczyliśmy się jak wykorzystywać Ozoboty i inne nowoczesne narzędzia w edukacji.

Pokazaliśmy jako szkoła, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Programowaliśmy na edukacji matematycznej, artystycznej i polonistycznej. Dobrze wiemy o tym, że dzieci najlepiej uczą się przez aktywności wykorzystujące wielozmysłowe możliwości doświadczania. Rozumiemy też, że zabawa jest formą poznawania świata i nauką dla najmłodszych. Łącząc to wszystko w całość, wprowadziliśmy dzieci w cyfrowy świat. Przed nami trzecia edycja programu, trzymajcie kciuki!