Kreatywni? Tak!

Laboratoria przyszłości » Kreatywni? Tak!

2024-01-02

Na lekcjach geografii uczniowie wszystkich klas 6, 7 oraz 8 zaznajamiali się z dokładną obsługą Gogli VR. Nasi podopieczni mieli możliwość oglądania budowy Ziemi, Księżyca i ciał niebieskich krążących w Układzie Słonecznym. Na lekcjach WDŻ uczniowie również korzystali z gogli przyglądając się budowie różnych układów narządów człowieka oraz obserwując proces rozwoju dziecka.

        

W czasie zajęć koła biologicznego uczniowie wykorzystywali różne przyrządy. Dzięki lornetce mogli obserwować płochliwe ptaki, a lupa pozwoliła zobaczyć szczegóły budowy mrówek i biedronek. Dzięki taśmie mierniczej mogli zmierzyć grubość drzew i oszacować ich wiek.

 

Na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie pracowali z długopisami 3D. Celem tych zajęć było wykonanie figurki dinozaura od pomysłu do samodzielnej realizacji. Każdy uczeń zaproponował 3 ulubione zdjęcia z wybranymi dinozaurami, następnie zostały one przekształcone na linie i wydrukowane. Kolejnym etapem było pogrubienie zewnętrznego konturu zwierzęcia, wybranie koloru filamentu i wykonanie dinozaura z użyciem długopisu 3D. W czasie zajęć uczniowie ćwiczyli motorykę ręki, cierpliwość i skupienie na jednej czynności.

    

 

Podczas uroczystości szkolnych i wyjść wykorzystywany był aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w galerii na stronie internetowej szkoły.
Poniżej kilka zdjęć wykonanych w czasie akademia z okazji Święta Niepodległości.

  

 

Aparat towarzyszył również uczniom klasy 7 w czasie wyjścia do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej.

  

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Żydek wraz z Bielską Galerią BWA biorą udział w projekcie „Formy podstawowe”. Organizatorem jest Muzeum Narodowe w Warszawie.

Do wykonania swoich projektów użyli kleju na gorąco, nożyków, nożyczek oraz aparatu fotograficznego zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Inspiracją były mobile francuskiej artystki Laure Prouvost. Końcowym efektem ich pracy są niesamowite zdjęcia. Oto niektóre z nich:

          

 

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci nadal cieszą się klocki konstrukcyjne otrzymane dzięki programowi „Laboratoria przyszłości”. Wykorzystywane są w czasie zajęć świetlicowych.

      

Uatrakcyjniają również zajęcia rozwijające kreatywność w klasach 1-3. Dzieci budują modele w oparciu o instrukcje obrazkowe oraz tworzą własne projekty. Dzięki klockom rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz wspaniale się bawią.

 

      

Na lekcjach plastyki dzieci z klasy 6 projektowały „Zamek obronny”. W czasie swojej pracy używały kleju na gorąco, nożyków i nożyczek.

 

    


Natomiast klasy 7 rozwijały swoją wyobraźnię tworząc „Architektoniczną kreację” i tu bardzo pomocne były klej na gorąco, nożyk i nożyczki. Dzięki aparatowi fotograficznemu możemy podziwiać ich kreatywność.

 

    

Na kole plastycznym uczniowie klas starszych wykonali zakładki do książek, dzięki którym będą mogli pielęgnować swoje pasje czytelnicze. Laminarka zapewniła trwałość ich wspaniałychprac, więc piękne zakładki będą mogły być długo wykorzystywane.

 

  

Laminarka często używana jest również do wykonywania efektownych dekoracji na apel czy dekoracji sal lekcyjnych.

 

  

Uczniowie klasy 2c wraz z uczniami z Państwowego Liceum Plastycznego uczestniczyli w niezwykłej lekcji plastyki. Zalaminowane portrety powstałe na tych zajęciach długo ozdabiały salę lekcyjną.

 

 

Wkrótce kolejne informacje opisujące wykorzystywanie sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

 

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło