Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » Konkurs Przedmiotowy z Biologii

2020-12-07

W listopadzie, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii. Jego celem było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań związanych z poznawaniem przyrody. Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej.

I etap odbył się 5.11.2020 r. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas 7-8. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy. Najlepszy wynik w szkole zdobyła Milena Czauderna z klasy 7e, a na drugim miejscu znalazła się Iga Szarek z klasy 8b. Obie uczennice uzyskały wymaganą ilość punktów, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego.

II etap został przeprowadzony 25.11.2020 r. Test konkursowy był bardzo trudny – w dużym stopniu wykraczał poza podstawę programową z biologii, która obowiązuje w szkole podstawowej. Uczestniczki konkursu dzielnie walczyły i niewiele brakowało im, aby przejść do kolejnego etapu. Tym razem pierwsze miejsce w szkole zajęła Iga Szarek, a drugie Milena Czauderna.

Obu uczennicom serdecznie gratuluję wiedzy i wytrwałości w dążeniu do rozwijania swoich pasji.