Kolejny sukces naszej szkoły w Code Week z Uczymy Dzieci Programować!

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Kolejny sukces naszej szkoły w Code Week z Uczymy Dzieci Programować!

2020-10-29

Pani Agnieszka Konicka wraz z uczniami klasy 3c realizująca Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” kolejny raz podjęła wyzwanie Code Week . Warto przypomnieć, że Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

 

Wirtualna inauguracja Tygodnia Kodowania 2020 odbyła się 8 października o godz. 17.00 czasu obowiązującego w Berlinie/Brukseli/Paryżu. Wydarzenie to było transmitowane przez Facebook Live, Instagram TV i YouTube Live.

 

W ramach tegorocznego europejskiego wydarzenia zostało poprawnie zarejestrowanych i przeprowadzonych aż 20 wyzwań w naszej szkole (w dniach od 28.09 do 23.10.2020 r.). Tematyka zadań była bardzo różnorodna i wymagała zastosowania różnych narzędzi i pomocy dydaktycznych, ale zawsze łączyła się z zagadnieniami zawartymi w programie nauczania. Dodatkowo w ramach Code Weeku wzięliśmy udział w wyzwaniu Cała Polska Programuje. Ponadto zgłoszenie uczniów do Code Week 2020 znalazło się w 1000 pierwszych inicjatyw w Polsce.

 

Dlaczego przyłączyliśmy się do Code Week? Odpowiedź jest prosta! Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników, aby upowszechniać ideę kodowania, rozwijać myślenie analityczne, uczyć się rozwiązywania problemów i współpracy, ale także aby przedstawiać nowe pomysły i wprowadzać innowacje, które wpłyną na ukształtowanie nowoczesnej, cyfrowej przyszłości.

 

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło