Kolejne projekty

Laboratoria przyszłości » Kolejne projekty

2023-05-29

W maju uczniowie tworzyli kolejne projekty związane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Na zajęciach chemii uczniowie klas 8 poznawali wyższe kwasy karboksylowe, których sole to mydła. W ramach lekcji, korzystając ze sprzętów zakupionych w programie „Laboratoria Przyszłości”, wykonywali niewielkie kolorowe mydełka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się foremki do mydeł w kształcie owoców.

Na zajęciach, tuż przed egzaminami, by nieco odpocząć od ciągłej nauki, uczniowie klas 8 własnoręcznie wykonywali żelki. Tematyka aminokwasów, a zwłaszcza glicyny, głównego składnika żelatyny, została smakowicie podsumowana kolorowym i jadalnym eksperymentem.

Na kole plastycznym dzieci miały okazję wypróbować nowy sprzęt, jakim jest hafciarka. Wyhaftowały pierwsze wzory.

Zainteresowaniem cieszyła się również deska do prasowania oraz żelazko. Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Na lekcjach plastyki uczniowie chętnie korzystali z kleju na gorąco, nożyczek i nożyków introligatorskich wykonując własne projekty.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w świetlicy pojawiły się nowe klocki konstrukcyjne. Dzieci bardzo chętnie wykorzystywały je do zabaw tworząc ciekawe konstrukcje. Budowały modele pojazdów, robotów, zwierzątek i jednocześnie rozwijały umiejętność współpracy w grupie.

W dalszym ciągu w trakcie zajęć świetlicowych wykorzystywane były długopisy 3D. Dzieci coraz sprawniej tworzyły ciekawe prace w oparciu nie tylko o gotowe szablony, ale również coraz częściej wykorzystywały własne pomysły. Otrzymane efekty pracy były wspaniałe i przyniosły małym artystom wiele radości.

W trakcie zajęć świetlicowych bardzo chętnie wykorzystywana była również tablica magnetyczna.

Nasi uczniowie chętnie wykorzystują sprzęty zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu mają wiele okazji do rozwijania kreatywności.

Wkrótce kolejne informacje. Zapraszamy do śledzenia naszej strony!