Kolejna wizyta uczniów naszej szkoły w Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Kolejna wizyta uczniów naszej szkoły w Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej

2023-03-03

27 lutego bieżącego roku uczniowie klasy 6a po raz kolejny odwiedzili Minicentrum Nauki Science Point przygotowane przez Akademię Techniczno-Humanistyczną oraz Gemini Park w Bielsku-Białej. Dzieci mogły obejrzeć najbardziej znane obrazy i poznać wybrane maszyny stworzone przez Leonardo da Vinci, a także poznać wiele ciekawostek z życia i twórczości tego wielkiego renesansowego artysty.

Uczniowie odwiedzili także wystawę dotyczącą zjawisk optycznych wykorzystywanych w codziennym życiu. Dużym atutem obu wystaw była możliwość dotykania i wprawiania w ruch wielu eksponatów, z czego oczywiście chętnie skorzystaliśmy. Nasi uczniowie wzięli także udział w warsztatach z wirtualnej rzeczywistości. Było dużo śmiechu i zabawy. Już czekamy na kolejne atrakcje w bielskim Minicentrum Nauki, z których z przyjemnością skorzystamy!