Kolędowania zacząć czas!

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Kolędowania zacząć czas!

2019-01-17

Wszyscy uczniowie klas młodszych z wychowawcami spotkali się 20 grudnia na wspólnym kolędowaniu. Wychowawcy zadbali o odpowiedni klimat zamieniając dużą salę gimnastyczną w miejsce pełne świątecznego nastroju. Sprawiły to przyniesione choinki, odpowiednie zaciemnienie, światło świec i lampionów. Metamorfoza sali zaskoczyła nawet samą Panią Dyrektor Grażynę Lorek, zaproszoną do wspólnego kolędowania. Pani Dyrektor nie ukrywała zachwytu nad nową, świąteczną aranżacją wnętrza. Uczniowie rozpoczęli spotkanie od wspólnego zaśpiewania utworu „Świeć gwiazdeczko”. Następnie każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Żeby bardziej poczuć klimat zbliżających się świąt, niektóre dzieci założyły stroje kolędników, pojawiły się więc anioły, pastuszkowie, Józef, a nawet śmierć i diabeł.

Pod choinką znalazły się również symboliczne prezenty dla każdej z klas, a uczniowie złożyli życzenia i wręczyli na ręce Pani Dyrektor drobny upominek – wyhodowanego przez nich hiacynta.

Dziękujemy Pani Dyrektor za to, że znalazła czas, by wspólnie z nami świętować.