Jestem Europejką/Europejczykiem

Konkursy » KONKURSY 2023/2024 » Jestem Europejką/Europejczykiem

2024-02-16

Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym organizowanego przez Województwo Śląskie z okazji XX- lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej

Temat Konkursu i zasady:

1. Tematem przewodnim konkursu „Jestem Europejką/ Europejczykiem” jest pokazanie w jaki sposób Fundusze Europejskie pomagają każdemu z nas, jakie zmiany zaszły wokół nas dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich lub jakie wartości są ważne dla każdego obywatela Europy, jak pokażesz, że jesteś obywatelem Unii Europejskiej.

2. Interpretacja tematu jest dowolna, zależna od wyobraźni autorów.

3. Technika wykonania pracy dowolna. Uczestnicy wykonują prace plastyczne indywidualnie, techniką dowolną, przy zachowaniu formatu maksymalnie A3.

4. Każda praca powinna zostać podpisana.

5. Prace mogą odwoływać się do czasu spędzanego przez dzieci z wyłączeniem treści uznawanych powszechnie za obelżywe, wulgarne lub naruszające aprobowane wartości społeczne.

6. Punkty zostaną przyznane za: oryginalność pomysłu, walory artystyczne, wykonanie – dokładność pracy, cecha innowacyjna- nowatorska technika.

Na odwrocie każdej pracy należy wpisać: imię, nazwisko dziecka, klasę, pełną nazwę placówki, do której uczęszcza autor, tytuł pracy, imię i nazwisko opiekuna.

Prace (wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym) należy przynieść do szkoły do 28 lutego. Klasy I-III do p. Agnieszki Konickiej, klasy IV-VI do p. Ewy Żydek.