Integracyjny Rajd Szkolny

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Integracyjny Rajd Szkolny

2022-10-19

W poniedziałek, 10 października 2022 r. odbył się Integracyjny Rajd Szkolny. Uczniowie klas 2-8 dzielnie zdobywali beskidzkie szczyty. Natomiast najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas pierwszych, poznawały okolice Cygańskiego Lasu i bawiły się na Błoniach.

Pogoda i wyśmienite nastroje sprzyjały wędrówkom. Nasi młodzi turyści wykazali się dobrą kondycją i byli świetnie przygotowani do wyprawy. Wspólnymi siłami zdobyliśmy takie szczyty jak: Dębowiec, Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią w Beskidzie Śląskim oraz Magurkę, Hrobaczą Łąkę i Rogacz w Beskidzie Małym. A tam, paliliśmy ogniska i smażyliśmy pyszne kiełbaski. Niektóre dzieci były w tych miejscach po raz pierwszy w swoim życiu.

Pamiętaliśmy też o wrześniowej akcji Sprzątanie Świata, której przewodnie hasło brzmiało: „Wszystkie śmieci nasze są”. Dla nas, uczestników rajdu jest ono aktualne przez cały rok.

Uczniowie zadbali o porządek w naszym otoczeniu – wszystkie własne śmieci zabierali ze sobą. A niektórzy, ochotnicy, zbierali też śmieci pozostawione przez pseudoturystów.

Dzień, w którym odbywał się rajd, to obchodzony w wielu państwach świata Dzień Drzewa.

I my uczciliśmy to święto, przypominając sobie jak wielkie znaczenie mają dla nas drzewa i tworzone przez nie lasy. Uczniowie bawili się w rozpoznawanie napotkanych gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych. A niektórym udało się nawet zebrać trochę grzybów. Tego dnia królowały w lasach podgrzybki.

Podczas naszej wyprawy podziwialiśmy uroki złotej, polskiej jesieni. Słoneczna pogoda i bursztynowe liście buków sprawiły, że naszym zachwytom nie było końca.
Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Chociaż szlaki górskie były wymagające, to jednak, pomimo zmęczenia, wszyscy uczestnicy rajdu byli bardzo zadowoleni.

Za rok znowu wracamy na beskidzkie szlaki :)