III szkolny turniej szachowy już za nami

Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » III szkolny turniej szachowy już za nami

2018-11-26

W sobotę, 24 listopada, odbył się III szkolny turniej szachowy.

Najpierw rozgrywki odbyli uczniowie klas młodszych. Dzieci wykazały ogromne zaangażowanie, zacięcie i dojrzałość sportową. Po czterech wyrównanych rundach zwyciężczynią okazała się Julia Zych z klasy 3a. Drugie miejsce zajął Michał Sanecki, zaś podium uzupełnił Kacper Ciućka, obaj z klasy 1b. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Roksanka Orłowska, która godnie reprezentowała barwy Oddziału Przedszkolnego.

Po rozgrywkach szachowych nadziei, do gry przystąpili ambitni i zawzięci szachiści z klas 4-8. Zaciętą walkę do ostatniej rundy toczyła czołowa szóstka: Milena, Ignacy, Kacper, Konrad, Olek, i Tomek. Po siedmiu rundach wszyscy oni mieli tyle samo wygranych partii – po 5. Dopiero dodatkowa, ósma runda, oraz klasyfikacja systemem szwajcarskim, pozwoliły na rozstrzygnięcie. W rezultacie zwycięzcą okazał się Konrad Trębla z klasy 5a. Tuż zanim uplasowali się Ignacy Mendyk (4b) oraz Olek Stopka (7c). Na uwagę zasługuje wysoki poziom gry wielu uczniów z klas czwartych i piątych, co zwiastuje nam wiele szachowych emocji i daje nadzieje na wysokie wyniki reprezentacji szkoły w turniejach miejskich w nadchodzących latach.

Zgodnie z tradycją, turniej rozpoczyna rozgrywki Szkolnej Ligi Szachowej. Wszystkich zainteresowanych udziałem w lidze uczniów, nie tylko uczestników turnieju, prosimy o zapisywanie się do udziału w lidze u p. Jerzego Lacha.

Zwycięzcom, i nie tylko, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych szachowych sukcesów.