II Spotkanie kolędowe z Dwójką – magia dwójek

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » II Spotkanie kolędowe z Dwójką – magia dwójek

2017-02-06

Dwójka to nie przypadkowa cyfra. 22.12.2016 w murach Dwójkowej Szkoły rozpoczęliśmy czas szkolnego kolędowania, dzięki Wigilijkowemu Festiwalowi Kolęd, a 02.02.2017 odbyło się II Spotkanie kolędowe z Dwójką, którego bohaterami byli Dwójkowicze, dokładniej dwa zespoły wokalne szlifujące swój talent w naszej szkole. Dwoje konferansjerów – Zuzia i Dawid, było naszymi przewodnikami w podróży po historii polskiej pieśni bożonarodzeniowej. Tradycją naszego, Dwójkowego kolędowania jest to, że śpiewamy wszyscy. Cała społeczność szkolna – Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i wszyscy zaproszeni goście stworzyliśmy jeden zespół, którego inne szkoły mogą nam tylko zazdrościć. Wspólny, jednoczący śpiew pozwolił nam poczuć się szkolną rodziną, zatrzymać jeszcze magiczną atmosferę świąt i co najważniejsze płynął prosto z serca. Nie zabrakło wśród nas wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili ks. biskup senior Jan Szarek, ks. proboszcz Krzysztof Cienciała oraz muzyczna niespodzianka – Zespół Dzień Dobry.

Na scenie mogliśmy podziwiać dwie Dwójkowe grupy artystyczne. Zespół kolędników z koła teatralno – wokalnego pełen dziecięcego entuzjazmu i energii oraz Zespół wokalny MI – Rejki, który z radością wyśpiewał najpiękniejsze świąteczne melodie. Nie mogło zabraknąć też naszych nauczycieli. Całe Grono Pedagogiczne z wielką elegancją, brawurowo i niemalże bez tremy wykonało dwie kolędy w niecodziennej aranżacji. Wszystkie te prezentacje połączone zostały wspólnym śpiewem przy akompaniamencie na żywo. Dla swobody publiczności teksty kolęd wyświetlały się na prezentacji, by nikt nie miał wymówki. Porządku pilnował nasz Diabełek, który sprawdzał czy wszyscy śpiewają, a na tych mniej odważnych miał swoje sposoby by ich zachęcić. Odwiedzili nas również goście wyjątkowi – kolędnicy i przebierańcy, którzy zgodnie z ludową tradycją przybyli z życzeniami pomyślności w Nowym Roku.

Największą niespodzianką wieczoru był niewątpliwie występ Zespołu Dzień Dobry, który na dobre rozgrzał atmosferę naszego spotkania. Zaśpiewali dla nas 4 kolędy, a owacji nie było końca. Ich żywiołowe i pełne wigoru interpretacje kolęd i pastorałek rozbudziły ogromne pokłady radości z Narodzenia Pańskiego. Wyjątkowym przeżyciem było wykonanie Psalmu wigilijnego naszych Małych Artystów z Krzysztofem Maciejowskim i Zespołem Dzień Dobry. Każdy poczuł wielką radość i ciepło płynące z przesłania tego utworu.

„A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”, tak po wspólnym odśpiewaniu Bóg się rodzi pożegnaliśmy kolędy.

Liczymy na Was za rok, bo my Dwójkowicze z pewnością będziemy pielęgnować tę tradycję.

Zapraszamy do galerii.