I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Na szczycie - im. Mietka Krzaka”

Konkursy » KONKURSY 2023/2024 » I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Na szczycie - im. Mietka Krzaka”

2023-12-04

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca
Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Na Szczycie- im. Mietka Krzaka” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany, jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony, to główna inspiracja, jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.
Tematyka prac powinna być związana z regionem Beskidów, tradycjami i kulturą.

Techniki i kategorie prac:
1. Malarstwo na płótnie- dowolny format i technika,
2. Rysunek/szkic- maksymalny format A3, dowolny styl,
3. Wyklejanka- maksymalny format A3, dowolny styl,
4. Malarstwo na szkle- maksymalny format A3,
5. Słowem malowane- proza/poezja,
6. Grafika komputerowa- prace wykonane dowolnym programem graficznym- format A4,
7. Fotografia- maksymalny format A4,
8. Prezentacje multimedialne, filmy, muzyka itp.- prace wykonane dowolnym programem,
9. Ceramika - prace „płaskie” maksymalny format A3,
10. Nicią malowane- dowolny format.

UWAGI: Prace, których jury nie będzie w stanie dopasować do wymienionych kategorii, nie będą podlegały ocenie!
Wielką prośbę organizatorzy kierują do autorów prac i ich opiekunów o czytelne podpisywanie prac z podaniem imienia i nazwiska opiekuna oraz autora wraz z jego wiekiem, a także placówki (szkoła, dom kultury itp.) Opis pracy winien być czytelny i trwale przymocowany do pracy.

Prace można składać u p. Ewy Żydek do 26 stycznia 2024 r.

Udział w konkursie jest równoznaczny z przekazaniem praw autorskich oraz wyrażeniem zgody autora pracy na jej publiczną prezentację oraz wykorzystanie w dowolny sposób przez organizatorów konkursu z zachowaniem przepisów RODO.