Historyczny Sukces "Dwójkowych" Szczypiornistów

Konkursy » SUKCESY 2023/2024 » Historyczny Sukces "Dwójkowych" Szczypiornistów

2024-04-19

Po zdobyciu Mistrzostwa Bielska-Białej w piłkę ręczna, nasza reprezentacja szkoły awansowała do zawodów rejonowych. W dniu 17.04.2024 r. chłopcy z klas VII-VIII rozegrali Turniej w Wikowicach. W Ćwierćfinale Województwa Śląskiego nasi szczypiorniści pokonali zespoły z powiatu bielskiego:

SP 2 TS - SP 1 Bystra  16:8

SP 2 TS - SP 1 Łodygowice 11:3

Dzięki tym dwóm zwycięstwom nasza reprezentacja w piłkę ręczną młodzieży po raz pierwszy w historii awansowała do Półfinału Wojewódzkiego.

Skład drużyny: Karol Piłot (kapitan), Adam Bartoszek, Alan Feliks, Goran Zieliński, Tomasz Sroka, Konrad Kanik, Kamil Bożek, Antoni Bury, Kajetan Klimeczko, Franciszek Krzempek, Grzegorz Traczewski, Kamil Rodenko.

Chłopcy po zakończonym Turnieju otrzymali pamiątkowy dyplom. Wyłoniono również kilku najlepszych zawodników między innymi trzech naszych szczypiornistów: Karola Piłota, Adama Bartoszka, Kamila Rodenko.

W dniu 23.04.2024 r. zostanie rozegrany Półfinał Wojewódzki w piłkę ręczną w Igrzyskach Młodzieży w Raciborzu - trzymajcie za nas kciuki.