Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Halloween

2014-11-05

Halloween jest nieodzownym elementem kultury angielskiej, dlatego ucząc jednego z najpopularniejszych języków obcych nie sposób nie wspomnieć o tradycjach panujących w krajach anglojęzycznych. W tym roku przygotowaliśmy dwa konkursy nawiązujące do tego właśnie święta. Pierwszym z nich był „Konkurs na najbardziej pomysłową dynię Halloween”. Cieszył się on ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, iż na konkurs zostało oddanych aż 80 prac dzieci. Uczniowie wykazali się tu ogromna kreatywnością. Szkolna komisja konkursowa uznała , że najciekawszą dynię wykonał uczeń klasy III „a” Michał Sroka , drugie miejsce zajęła dynia Julianny Pasierbek z klasy II „b”, a zdobywcą trzeciego miejsca została uczennica klasy I „b” Amelia Majda.

Drugi konkurs zorganizowano dla uczniów klas piątych i szóstych. Zadaniem uczniów klas starszych było przygotowanie komiksu (z wykorzystaniem programów Paint lub Power Point) nawiązującego do święta Halloween. Najciekawsze prace przygotowali: Julia Buczek i Aleksandra Piecha z klasy V „c” (pierwsze miejsce), Aleksander Wal z klasy VI „b” i Artur Imielski z klasy VI c (drugie miejsce ex aequo) oraz Sara Wojtuś z klasy VI „c” i Iwo Hańderek z klasy V „a” (trzecie miejsce ex aequo). Wyróżniono również komiksy wykonane przez: Klaudię Bednarz i Lilianę Szyndler.
31 października 2014 r. uczniowie klas I-VI przyszli do szkoły poprzebierani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na korytarzach naszej szkoły spotkać można było między innymi: rycerzy, księżniczki, czarownice i wróżki. Od samego rana w szkole panowała miła i zabawna atmosfera, a każdy z przebranych mógł poczuć się jak w innym, bajkowym świecie.

W godzinach południowych w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa Halloweenowa dla uczniów klas młodszych. Tu również nie zabrakło ciekawych strojów i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo utkwi Wam w pamięci i z niecierpliwością będziecie oczekiwać go w przyszłym roku.