Gala Podsumowująca Sportowy Rok Szkolny 2025/2026
2026-06-23
16 czerwca, w sali sesyjnej w Ratuszu, odbyło się spotkanie podsumowujące sportowe dokonania szkół z naszego miasta.
Mamy to!!! Trzecie miejsce w Bielsku-Białej po raz drugi z rzędu. "Dwójka", powtórzyła zeszłoroczny sukces i wywalczyła brązowy medal pośród wszystkich szkół w Bielsku-Białej.
Na uroczystym spotkaniu stawiła się delegacja naszej szkoły: Aleksandra Woźniak (8c), Jan Regulski (8b) Łukasz Sikora pod przewodnictwem Pani Dyrektor Grażyny Lorek. W trakcie uroczystości wręczono nagrody za zawody lekkoatletyczne, w których "Dwójkowa" reprezentacja chłopców zajęła III miejsce. Podsumowano sportowy rok szkolny 2025/2026, przyznano puchary i dyplomy dla najlepszych szkół podstawowych i średnich z naszego miasta. Po raz czwarty w historii nasza szkoła została wyróżniona za swoją postawę i otrzymała puchar oraz dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w Igrzyskach Sportowych Młodzieży. Trofea wręczał Wiceprezydent Miasta Bielsko-Biała p. Igor Kliś. W uroczystości udział wzięli również Agnieszka Herman - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Krzysztof Bańczyk - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej. Główne słowa uznania należą się przede wszystkich naszym drużynom, które zajmowały miejsca na podium lub tuż za nim w grach zespołowych, lekkoatletyce, szachach, tenisie stołowym oraz pływaniu. Zdobyte, dzięki naszym uczniom, punkty pozwoliły zająć historyczne trzecie miejsce, powtórzyć sukces z zeszłego roku szkolnego, już po raz drugi w historii wśród wszystkich szkół podstawowych w Bielska-Białej.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu