Ferie z Dwójką

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Ferie z Dwójką

2016-03-01

Już po raz drugi w Naszej Szkole odbyły się "Ferie z Dwójką".

W tym wydarzeniu wzięło udział 30 uczniów klas I - III. Było wesoło, głośno:) i intensywnie. Uczyliśmy się jeździć na rolkach. Odwiedziliśmy Dom Kultury "Kubiszówka", gdzie wykonaliśmy piękne, rodzinne prace. W Domu Tkacza zapoznaliśmy się z pracą dawnego rzemieślnika i drukowaliśmy tkaniny. Nadmiar energii wykorzystaliśmy w "Jupi jupi jaj", gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Od "małpiego drzewa", poprzez tor samochodowy, do "kulkowego" basenu i zjeżdżalni. Wymoczyliśmy się w basenie w Czechowiczach - Dziedzicach. Pojechaliśmy także na całodniową wycieczkę do Węgierskiej Górki, oczywiście pociągiem, dzisiaj już nieco zapomnianym środkiem lokomocji. Tam spotkaliśmy się z panem leśniczym, który przybliżył nam tajemnice lasu i jego mieszkańców. Potem poznaliśmy tajniki składania bibułowych kwiatów - zrobiliśmy taką naszą małą "wiosnę'. Wycieczkę zakończyliśmy wspaniałym obiadem w karczmie góralskiej.

Codziennie mogliśmy sami sobie zrobić pyszne śniadanko, było dużo "różności" do wyboru. A w czasie "między", którego było niewiele spalaliśmy kalorie na sali gimnastycznej uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych. Było radośnie i jak zwykle za krótko.

Nad całością czuwali wychowawcy : p. Jakub Kamiński, p. Ewa Kocman i p. Agnieszka Brawańska. Do zobaczenia za rok.