Dzień Sportu 2022

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Dzień Sportu 2022

2022-10-21

Na kompleksie sportowym Orlik zebrali się wszyscy uczniowie z klas 1 – 8,  aby wziąć udział w lekkoatletycznych zmaganiach i sprawdzić się nie tylko ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy, ale również z rówieśnikami z pozostałych klas.

Zaczęło się od mocnego „wejścia” klas czwartych, piątych i szóstych. Chyba najbardziej wyrównana walka i najmniejsze różnice punktowe zobaczyliśmy w tej kategorii wiekowej. Zwycięzcami w swoich rocznikach zostali, odpowiednio, w klasach czwartych: Magda Wolna i Momand Ahmad Mirwais, w klasach piątych: Ola Woźniak i Wojtek Szkotak, w szóstych: Zuzia Gnela i wybitny Kamil Rodenko.

Następnie przyszła kolej na najbardziej energiczną grupę w szkole, czyli naszych najmłodszych z klas 1-3. Kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć tego żywiołu na własne oczy, musi koniecznie nadrobić zaległości! W klasach pierwszych najlepsi byli: Lila Jakus i Kacper Stec, w drugich: Nina Góral i Filip Surma, a w trzecich: Hania Wawro i Julian Jakus.

Na deser została rywalizacja najstarszych w szkole, czyli uczniów klas siódmych i ósmych. Tutaj mogliśmy zobaczyć już kilka wybitnych występów, ze świetnymi wynikami, zbliżonymi do rekordów szkoły. W klasach siódmych triumfowali: Milena Gdula i Alan Feliks, a w klasach ósmych równych sobie nie mieli: Justyna Strońska i Ignacy Mendyk.

Oprócz występów indywidualnych na koniec każdej grupy mogliśmy podziwiać występy sztafet biegowych. Tu również emocji było co niemiara.

Aby sił nie zabrakło, każdemu zawodnikowi Rada Rodziców zapewniła wodę i coś słodkiego, za co serdecznie dziękujemy:)

Patrząc na zaangażowanie uczestników, emocje i uzyskiwane wyniki, nie możemy doczekać się już następnego Dnia Sportu, a ten już niedługo - bo na wiosnę!