Dzień Sportu

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Dzień Sportu

2017-06-13

Kolejny rok z rzędu „Dwójka” obchodzi Dzień Dziecka na sportowo. Tym razem sportowe zmagania naszych uczniów, połączone z Jubileuszem piętnastolecia szkoły, wypadły trochę później, bo 8 czerwca. Jednak frekwencja na zawodach i aura bardzo dopisały. Podobnie jak nastawienie i determinacja startujących, dlatego szkolne igrzyska prezentowały się bardzo okazale i przebiegły jak prawdziwe zawody sportowe.

Rywalizacja zaplanowana była w dwóch turach. Rano na starcie stanęli starsi sportowcy z klas 4-6 a później młodsi z 1-3. Wszyscy brali udział w trzech konkurencjach indywidualnych: biegu na 60m, rzutu piłeczką palantową i skoku w dal. Za każdą konkurencję uczniowie otrzymywali punkty, a suma tych punktów wyłaniała najlepszego i najlepszą uczestniczkę zawodów. Zwycięzcy zajęli miejsce na podium i zostali nagrodzeni medalami. Ozdobą i finałem zmagań była sztafeta 8x100 metrów dla klas 4-6 i 8x50 metrów dla klas 1-3 (po 4 chłopców i 4 dziewczyny z każdej klasy).

Po raz pierwszy w historii, w rywalizacji wzięli również nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły. Grono pedagogiczne mogło sprawdzić się w konkurencjach technicznych, przystępując do skoku w dal i rzutu piłeczką palantową. Zmagania nauczycieli wzbudziły wielkie emocje wśród najmłodszych, szczególnie mocno dopingujących swoje Panie wychowawczynie.

Duże podziękowania należą się również Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę, ufundowanie medali oraz zapewnienie smacznego i sycącego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dzień Dziecka na sportowo zawsze cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej, podobnie było i w tym roku. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wystartowali a w szczególności zwycięzcom. Na kolejnych igrzyskach „widzimy się” za rok. Do zobaczenia!

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło