Czytamy z sercem

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Czytamy z sercem

2022-09-30

Miło nam poinformować, że „Dwójkowe” dzieciaki przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”. 29 września jest dniem Głośnego Czytania oraz Światowym Dniem Serca, z tej okazji promowaliśmy czytelnictwo i zgłębialiśmy wiedzę na temat serca.

Oddział przedszkolny wysłuchał fragmentu książki Justyny Wodowskiej „Moja krew ma moc”, która uświadomiła dzieciom, jak powinno się dbać o swoje zdrowie i bliskich nam osób. Rozmawialiśmy o nawykach zdrowego żywienia, jak chronić swoje serce, rozruszaliśmy nasze ciała gimnastyką, a na zakończenie akcji dzieci wykonały przepiękne serca z ciastoliny.

Podczas przerw lekcyjnych, biblioteka zamieniała się w rewelacyjne miejsce propagujące głośne czytanie. Dzieci czytały fragment książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, które opowiada o chłopcu chorym na ciężką wadę serca, ponadto rozwiązywały quizy i zagadki, mogły sprawdzić się w grze zręcznościowej jako chirurg, a także wykonały prace plastyczne z sercem w tle.