CodeWeek 2022 – 10 jubileuszowa edycja

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » CodeWeek 2022 – 10 jubileuszowa edycja

2022-11-10

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania oraz umiejętności cyfrowych w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń z czerpaniem radości i odczarowywaniem słowa „kodowanie”.

CodeWeek, to również pozytywny wyścig krajów nie tylko europejskich w liczbie dodanych wydarzeń. W 2021 roku Polska zdobyła drugie miejsce, w tym roku walczymy o pierwsze.

Nasza szkoła po raz kolejny podjęła wyzwanie! W dniach od 10 do 23 października przyłączyliśmy się do jubileuszowej – 10 już edycji akcji. Nauczyciele: Agnieszka Konicka, Agnieszka Andrejew oraz Ewa Kocman zrealizowały aż 10 wydarzeń- mieliśmy świetną okazję do ćwiczeń umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia oraz rewelacyjny sposób na naukę poprzez zabawę na wszystkich przedmiotach.

Okazuje się, że świat programowania jest dla każdego, niezależnie od wieku, poprzez zabawę może być inspiracją na przyszłość. Ta przygoda okazała się świetną, kreatywną zabawą, wszyscy byli bardzo zaangażowani. Szkoła oraz nasi uczniowie po skończonym cyklu zdobyli europejskie certyfikaty.

I tak minęły dwa tygodnie kodowania! Ale to nie koniec, my będziemy kodować dalej!