Choinka nadziei

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Choinka nadziei

2015-12-07

Rozpoczyna się jeden z najbardziej radosnych okresów w roku. To oczywiście czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy 2e postanowili podzielić się radością, jaką niosą ze sobą te Święta i wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA przygotować choinkę dla mieszkańców Ewangelickiego Domu Opieki SOAR. A na choince… ozdoby, prawdziwe arcydzieła z recyclingu wykonane przez dzieci z ogromnym zaangażowaniem! Ubieranie choinki odbyło się przy centrum handlowym SFERA, a dzięki współpracy z Fundacją udało się dostarczyć ją do Domu Opieki.

Przekazanie choinki było momentem bardzo uroczystym i nastąpiło w obecności pani Dyrektor oraz wszystkich pensjonariuszy. Kilka świątecznych wierszy w wykonaniu dzieci sprawiło, że chwila ta z całą pewnością połączyła pokolenia i  na długo zapisze się w pamięci zarówno naszych uczniów, jak i mieszkańców SOARu. Nasi uczniowie są nie tylko wrażliwi na potrzeby ludzi starszych, ale też  z wielkim oddaniem chronią środowisko, bowiem przyozdobione przez nie żywe drzewko umieszczone zostało w donicy. Trudno w kilku zdaniach opisać zaangażowanie towarzyszące przygotowaniu tej akcji, radość, wzruszenie.

Możemy jednak obiecać, że o „Choinkach Nadziei” na pewno jeszcze usłyszycie, bo w przyszłym roku ponownie planujemy podzielić się radością i dać nadzieję  potrzebującym!