Aktualności » ARCHIWUM 2018/2019 » Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka zdobyty przez naszych Pierwszoklasistów!

2018-11-29

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, dzięki postawie najmłodszych uczniów, dostała Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Program organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy. W ramach programu dzieci uczyły się zasad poruszania po drodze, poznawały numery alarmowe, uczyły się tego, że nie wolno podawać danych personalnych przez Internet oraz wskazywały, komu nie wolno otwierać drzwi podczas nieobecności rodziców. Podsumowaniem cyklu zajęć był udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.

Gratulujemy naszym pierwszakom i jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy.