Bielska Alfa - wyniki

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Bielska Alfa - wyniki

2023-06-23

W dniu 6 czerwca w naszej szkole został przeprowadziny II etap konkursu matematycznego "Bielska Alfa". Do tego finałowego etapu awansowało 9 uczniów z trzech różnych szkół z miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego. Oprócz piątki "Dwójkowiczów" o tytuł "Bielskiej Alfy" walczyła także dwójka uczniów z SP3 im Macierzy Szkolnej w Bielsku-Białej oraz dwójka uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie.

Osobne gorące podziękowania przekazujemy nauczycielom-koordynatorom, którzy przeprowadzili I etap naszego konkursu w swoich szkołach, także w tych, z których żaden uczeń nie awansował do finału.

Cała dziewiątka finalistów już wcześniej wykazała się nie lada zdolnościami uzyskując w niełatwym pierwszym etapie co najmniej 80% punktów. W finale zadania były jeszcze trudniejsze. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy finaliści napisali ten bardzo trudny test co najmniej dobrze.

Ostatecznie Bielską Alfą 2023 został Tomasz Sanecki.

Pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Martyna Kwiatkowska i Patryk Ryznar - cała trójka z klasy 8d SP2 TS Reja.

Zwycięzcom i wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy a młodszym talentom matematycznym życzymy powodzenia w kolejnych edycjach naszego konkursu.