Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe

2021-03-02

  

25 lutego 2021 r. z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego w woj. śląskim ruszyła akcja promująca aplikację STOP COVID ProteGO Safe. Przewodnie hasło akcji brzmi: Pokonajmy razem koronawirusa! Ściągnij, uruchom - dbaj o siebie i innych.

Na stronie www.gov.pl znajdziecie Państwo m. in. takie szczegółowe informacje o akcji i aplikacji:

 

O aplikacji

STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza.

 

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.

 

Jak to działa?

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.

 

 

Więcej o działaniu aplikacji STOP COVID znajdziesz w zakładce: Jak to działa?: https://www.gov.pl/web/protegosafe/jak-to-dziala

Zachęcamy do korzystania z aplikacji.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło