3D w 3d

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » 3D w 3d

2021-06-25

Nie tylko uczniowie starszych klas w ramach koła potrafią projektować modele trójwymiarowe. My, trzecioklasiści też umiemy!

W ostatnich tygodniach cała klasa 3d w ramach swoich lekcji miała okazję pracować w 3D. Z wykorzystaniem szkolnych tabletów, w prostym w obsłudze programie projektowaliśmy własne obiekty. Czasami było trudno i poszczególne elementy latały odklejone od innych, jednak ostatecznie opanowaliśmy trudną sztukę trójwymiarowego widzenia na dwuwymiarowym ekranie. Udało się. Bez wyjątków wszyscy, pod czujnym okiem wychowawcy - Pani Agaty Steinberg - skutecznie zaprojektowaliśmy własne, piękne breloczki. Okazało się, że największy talent trójwymiarowca mają Olek i Nel, którzy nie dość, że najsprawniej sami sobie poradzili, to jeszcze wspierali innych.

W drugim etapie pracy wybraliśmy kolory dla swoich prac z szerokiej palety kolorów filamentów (tak nazywają się plastiki, które drukarka przerabia na wydruki) posiadanych przez szkołę. Potem oglądaliśmy fascynujący proces wydruku pierwszego breloczka na naszej szkolnej drukarce 3D Prusa Mk 2.5. Po kilku dniach gotowe były wszystkie wydruki. Dzisiaj Pan wicedyrektor, szkolny opiekun koła 3D, przyniósł nam nasze własne gotowe breloczki i zabraliśmy je do domów. Są piękne, a najlepsze w nich jest to, że są nasze, sami je zaprojektowaliśmy.

Jak to dobrze, że dzięki Pani Dyrektor, mamy tak fantastyczną drukarkę w naszej szkole!

Projektowanie w 3D było bardzo ciekawe:) Podczas tych zajęć dużo nauczyliśmy się. Gorąco namawiamy nasze koleżanki i kolegów, aby też spróbowali. Naprawdę warto!