"Współcześnie – poezja Agnieszki Frączek!"

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2021/2022 » "Współcześnie – poezja Agnieszki Frączek!"

2021-11-18

We wtorek, 16 listopada odbył się II etap Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział 25 uczniów z klas 1-3. Byli to zwycięzcy etapu pierwszego czyli eliminacji klasowych. W tym roku konkurs odbył się niestety bez udziału publiczności, w kameralnych warunkach – ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią.

Dzieci w pięknych strojach, ze świetnie dobranymi rekwizytami i z przejęciem deklamowały wiersze współczesnej polskiej poetki Agnieszki Frączek. Wiersze zachęcające do nauki języka i odkrywające przed nami jego fascynujące tajemnice. Wiersze zabawne, pouczające, wymagające świetnej dykcji. Deklamując wiersze pani Frączek można było poćwiczyć wymowę, dowiedzieć się, jak poprawnie wypowiadać się w języku polskim, a jakich form unikać. Ufamy, że dzieci biorące udział w konkursie bawiły się świetnie, tak jak my – słuchający.

Ci, którzy zaprezentowali najciekawsze interpretacje oraz wysoki poziom recytacji zostali uhonorowani przez jury. Oto lista nagrodzonych:

Klasy 1:

• 1 miejsce – Otylia Lach 1a

• 2 miejsce - Hanna Ziobrowska 1a oraz Amelia Mędrzak 1a

• 3 miejsce - Lea Ropa 1a

Klasy 2:

• 1 miejsce -Zuzanna Żurek 2a

• 2 miejsce - Lena Kobza 2b

• 3 miejsce - Alicja Kręcioch 2a oraz Filip Kapusta 2b

• Wyróżnienie - Maksymilian Szostak 2a

Klasy 3:

• 1 miejsce - Maja Hołdyk 3a

• 2 miejsce - Jan Wróbel 3a

• 3 miejsce - Wiktor Siciński 3c

• Wyróżnienie - Laura Mrowiec 3c

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie. Zaprezentowaliście się wspaniale! Dziękujemy rodzicom za wybór wierszy i przygotowanie swoich pociech! Gratulujemy zwycięzcom!