"Teatr to dziwny, teatr jedyny"

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » "Teatr to dziwny, teatr jedyny"

2016-04-08

W dniu 23 marca, w auli TS społeczność szkolna - Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice - mieli niewątpliwą przyjemność oglądać i podziwiać wspaniały spektakl pt.:"Akademia Wyobraźni" wystawiony przez szkolne koła: teatralne "TEATR 2", wokalne i taneczne, w reżyserii opiekunki koła - p. A. Marczyńskiej.

To nie był zwykły popis - to była prawdziwa lekcja wyobraźni!
Lekcja poprzez naukę, którą dał znudzonym dzieciakom, potrafiącym w obecnym świecie bawić się głównie za pomocą nowinek technologicznych, sam Pan Kleks!
Jego tajemniczy głos (głos użyczony przez aktora Teatru Polskiego p. T. Lorka) wprowadził dzieci do innego wymiaru, nieznanego, ginącego już świata, którzy mali aktorzy mogli wykreować sami, ze swojej fantazji.

Młodzi artyści improwizowali, wymyślali, bawili się ze sobą "na żywo", nie tak,  jak dotąd - z wirtualnymi kolegami.

Pan Kleks zaprosił wszystkie dzieci potrafiące wykorzystywać swą wyobraźnię do swojej Akademii.
To był prawdziwy teatr "z przesłaniem".

A zatem- kurtyna w górę!

"Panie, panowie, dziś wszystko stanie na głowie.

Ktoś będzie Kimś, Czymś stanie się Ktoś.

Odrzućcie uprzedzenia, otwórzcie moc fantazji

i stwórzcie na tej scenie Teatr z wyobraźni."

Współczesne dzieci wcale nie muszą się nudzić, nie muszą spędzać wolnego czasu przed monitorami swoich komputerów, telefonów komórkowych, mają przecież skarb nieoceniony, własną wyobraźnię. Okazało się bowiem, że dzień bez komputera nie musi być wcale dniem straconym!

Oprócz świetnej gry młodych adeptów sceny, na uwagę zasługuje dydaktyczny wydźwięk scenariusza wspomnianej już uprzednio opiekunki koła teatralnego, minimalistyczna, ale jakże wymowna scenografia p. E.Żydek, prezentacja w wykonaniu p. J. Kusiak, muzyka i ruch sceniczny przygotowane przez p. A.Chrobak-Steckel, światło i efekty specjalne - p. L. Król oraz dźwięk - p. A. Raczkiewicz. Cały zespół spisał się na medal!

A więc Drodzy Rodzice,

kiedy usłyszycie zaniepokojony lub znudzony głos swojego dziecka:
"nie ma prądu !", albo klasyczne - "nuuuudzęęęę sięęęę",
zapiszcie swoich milusińskich do Akademii Wyobraźni, tam czeka ich niezwykły świat fantazji.....

Zapraszamy do galerii.