"Rower pomaga"

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » "Rower pomaga"

2016-03-17

10 marca na Placu Bolka i Lolka utworzyliśmy serce z 50 rowerowych kół pomalowanych na kolor czerwony!

Utworzenie serca z 50 rowerowych kół z odzysku  zainaugurowało akcję "Rower pomaga" Fundacji Ekologicznej ARKA. Każde koło miało symbolizować rower, który ARKA chce przekazać dzieciom dzięki akcji „Rower pomaga” w ramach projektu „Zadbaj o klimat”. ARKA namawia wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. Za każde 20 000  wspólnie przejechanych kilometrów, dzięki sponsorom, Fundacja przekaże dzieciom z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzone rowery.

Uczniowie naszej szkoły wspólnie bawiąc się mogli także wykazać się wiedzą ekologiczną związaną z korzyściami, jakie jazda rowerem  przynosi człowiekowi i środowisku naturalnemu.