"Portret rodzinny w szarości"

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2021/2022 » "Portret rodzinny w szarości"

2022-01-18

Zapraszamy do udziału w już 17 edycji naszego konkursu z cyklu "Kolory szarości". Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. W tym roku spróbujcie przenieść swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stwórzcie pracę, rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy związane z szeroko pojętym zagadnieniem rodziny, tej najbliższej jak i wielopokoleniowej, posługując się bogactwem tylko czerni, szarości i bieli. Nie używamy koloru! Stwórzcie pracę pod tytułem „Portret rodzinny w szarości”. Być może właśnie poprzez wykonanie rysunku czy fotografii utrwalimy nasze najważniejsze chwile, sceny z jej życia, tworząc jej portret.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat.

Tematyka prac: Portret rodzinny w szarości.

Technika wykonania prac: techniki plastyczne płaskie:
- rysunek (może być wykonany ołówkiem, czarnym tuszem, pisakiem, kredkami różnego
typu, węglem lub suchy pastel - powinien być utrwalony),
- malarstwo,
- grafika (warsztatowa, komputerowa),
- fotografia,
- collage.

Ważne! Wszystkie prace muszą być wykonane w czerni, bieli lub szarości, użycie nawet najmniejszych odcieni innych kolorów spowoduje dyskwalifikację.

Format prac: A4 (21 x 29.7 cm), A3 (29.7 x 42 cm), A2 (42 x 59.4 cm), A1(59.4 x 84.1 cm).

Uwagi techniczne:
- organizatorzy przyjmują tylko prace płaskie (rysunki i obrazy na kartkach, płótnach lub innych płaskich podłożach plastycznych).
- nie należy oprawiać prac,
- prace wykonane w technikach pastelu suchego i węgla trzeba utrwalić,
- nie rolować (zwijać) prac,
- pamiętajcie, aby przyklejać zgody z tyłu prac,
- jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie 5 prac.

Każda praca musi zawierać opis według wzoru: Imię i nazwisko uczestnika, wiek, adres placówki lub miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mail. Każda praca powinna mieć przyklejone na trwałe na odwrocie OŚWIADCZENIE wypełnione przez rodzica/prawnego opiekuna.

Prace można składać do 7 marca 2022 u p. E. Żydek.