"Dwójka" wspiera rozwój lekkiej atletyki

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » "Dwójka" wspiera rozwój lekkiej atletyki

2021-01-21

Drodzy Dwójkowicze.

 

Miło Mi poinformować, że na moje, dyrektorskie ręce początkiem tego roku wpłynęły podziękowania z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki za wsparcie, którego jako szkoła udzielamy w rozwijaniu Programu Lekkoatletyka dla każdego.

 

Program ten istnieje od 2014 współpracuje z 1000 trenerów i dociera do ponad 100 000 młodych ludzi, którzy całkowicie za darmo biorą udział w różnych formach aktywności fizycznej. W dobie panującej pandemii szczególnie ważne jest dbanie o zdrowy styl życia, ruch, a uprawianie lekkoatletyki jako wszechstronnej dziedziny sportu, sprzyja  zachowaniom prozdrowotnym.

 

Podziękowania nie wzięły się znikąd. Kilka lat temu wraz z Prezesem Bielskiego Klubu Sportowego "Sprint" - p. Ryszardem Chodorowskim - rozpoczęliśmy współpracę w zakresie upowszechniania i rozwoju lekkiej atletyki. Jak dotychczas udaje nam się to ze sporym powodzeniem - co widać po sportowych wynikach naszych uczniów m.in. Małgosi Dul, Zosi Pasierbek, Marty Zacny, Wojciecha Giżyckiego, Konrada Nowaka,  Tomka Saneckiego, Jakuba Siwiło i Michała Ziobrowskiego. O ich rozwój stale dba p. Michał Dębowski - nasz nauczyciel wychowania fizycznego ale także trener lekkiej atletyki, który można śmiało rzecz jest "ojcem" lekkoatletycznych sukcesów naszych uczniów. Informacje o sukcesach i trofeach wszystkich podopiecznych można na bieżąco śledzić na naszej stronie w dziale SUKCESY - np. tu: LINK1 i tu: LINK2.

 

W Nowym Roku  na pewno będziemy kontynuować  nasz udział w Programie Lekkoatletyka dla każdego, ale i też odkrywać i wspierać sportowe talenty pośród naszych uczniów.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło