Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas I-VI „Our school dictionary!”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas I-VI „Our school dictionary!”

2016-09-16

Głównym celem konkursu jest poznanie i nauczenie się nowych słów w języku angielskim. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia projektu, w którym wybierzecie jedno nowe słowo, znane Wam w języku polskim, ale nie angielskim. Należy sprawdzić w słowniku (papierowym lub w komputerze) jak to słowo przetłumaczone jest na język angielski. Na kartce formatu A4 (w poziomie!) zapisujemy to słowo w języku angielskim i polskim, rysujemy obrazek – Wasz image tego słowa. Wszystkie prace stworzą na korytarzu szkoły nasz szkolny słownik języka angielskiego - „OUR SCHOOL DICTIONARY!”. Dzieci i dorośli będą mogli nie tylko podziwiać projekty, ale także nauczyć się nowego słownictwa.

Szczegóły na zajęciach języka angielskiego.

Życzymy wspaniałych pomysłów i czekamy na ciekawe, staranne i bezbłędne projekty do 22.09.2016r. Na zwycięzców w kategorii I-III i IV-VI czekają dyplomy, szóstki i drobne upominki.

Wasi nauczyciele języka angielskiego;-)