Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki

2016-10-07

Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach są skierowane do uczniów wykazujących zainteresowania związane z wybranym przedmiotem. Ich celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów; tworzenie możliwości do współzawodnictwa uczniów i szkół, do których uczęszczają; propagowanie idei wspierania uzdolnień; przygotowanie uczniów do podjęcia nauki w szkołach wyższego szczebla poprzez wdrażanie do samokształcenia oraz trafne rozpoznawanie ich możliwości. Konkursy są formą wspierania uzdolnień uczniów w szkole, regionie i całym województwie śląskim. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach uczniów klas 5-6.

Konkursy przedmiotowe - obejmują i poszerzają treści podstawy programowej danego przedmiotu dla uczniów szkół podstawowych. Szczegółowe zakresy wiedzy i umiejętności wymagane na poszczególnych etapach konkursów oraz wykaz proponowanych lektur znajdują się w regulaminach konkursów ( w zał. 1/ 2) .

Kryteria kwalifikacji uczestników konkursów do poszczególnych etapów:
1) do I etapu - szkolnego przystępują uczniowie na zasadzie dobrowolności,
2) do II etapu – rejonowego kwalifikują się uczniowie - zwani dalej uczestnikami konkursu, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 84 % punktów możliwych do zdobycia;
3) do III etapu - wojewódzkiego kwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 84 % punktów możliwych do zdobycia
Uczestnicy etapu wojewódzkiego mogą uzyskać tytuł laureata lub finalisty:

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych będzie przeprowadzany w następujących terminach:
1) etap szkolny – 24 listopada 2016 r.,
2) etap rejonowy – 6 lutego 2017 r.,
3) etap wojewódzki – 27 marca 2017 r.
Konkurs rozpoczyna się o godzinie 9:00 dla I etapu oraz o godzinie 11:00 dla II i III etapu i trwa 90 minut .

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych będzie przeprowadzany w następujących terminach:
1) etap szkolny – 25 listopada 2016 r.,
2) etap rejonowy – 7 lutego 2017 r.,
3) etap wojewódzki – 28 marca 2017 r.
Konkurs rozpoczyna się o godzinie 9:00 dla I etapu oraz o godzinie 11:00 dla II i III etapu i trwa 90 minut.

Szczegółowych informacji dotyczących organizacji konkursów udzielą:
- Anna Kraus
- Agnieszka Marczyńska

Zapisy u nauczycieli języka polskiego i matematyki.