Konkurs plastyczny propagujący zdrowy styl życia.

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Konkurs plastyczny propagujący zdrowy styl życia.

2016-09-23

W 2016 roku konkurs obejmuje dwa tematy:

„Papierosy szkodzą zdrowiu” - dla uczniów klas I-III

Propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego;
Profilaktyka uzależnień od nikotyny;
Zwrócenie uwagi społeczeństwa na szkodliwy wpływ palenia tytoniu na zdrowie osób palących i otoczenia (palenie bierne);
Rozwijanie wrażliwości estetycznej, zdolności plastycznych, kreatywności dzieci oraz prezentacja ich twórczości.

„Postaw na zdrowy styl życia” - dla uczniów klas IV-VI

Promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej;
Zwrócenie uwagi społeczeństwa na wpływ zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie;
Zachęcanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do zdrowego stylu życia;
Rozwijanie wrażliwości estetycznej, zdolności plastycznych, kreatywności dzieci i młodzieży oraz prezentacja ich twórczości.

Warunki uczestnictwa
Na konkurs można nadsyłać prace indywidualne i prace grupowe, jednak nie więcej niż 3 uczniów w grupie.
• Prace uczniów klas IV-VI powinny również zawierać hasło, nawiązujące do treści pracy i tematyki konkursu.
• Technika i forma pracy: rysunek (kredki ołówkowe, świecowe, pastele itp.), malarstwo (farby wodne – akwarele, plakatowe itp. ), kolaż (za wyjątkiem: plasteliny, modeliny, materiałów sypkich); prace na papierze, nieprzestrzenne (płaskie).
• Format pracy: nie mniejszy niż A4 (210 mm × 297 mm) i nie większy niż A2 (420 mm × 594 mm).
• Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nie mogą być dotychczas publikowane i przedstawiane w innych konkursach.
• Pracę konkursową należy na odwrocie opieczętować pieczątką szkoły oraz czytelnie opisać, podając: imię i nazwisko autora (autorów), klasę, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna), pod kierunkiem którego uczeń (uczniowie) przygotował (przygotowywali) pracę.
• Do pracy należy załączyć (nie naklejać na pracę) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy, dotyczące: zgody na udział w konkursie, nieodpłatnego przeniesienia na organizatora konkursu autorskich praw majątkowych do pracy oraz przetwarzania danych osobowych. W przypadku pracy zbiorowej – rodzica (opiekuna prawnego) każdego z autorów.
• Udział w konkursie wymaga nieodpłatnego przeniesienia na organizatora konkursu autorskich praw majątkowych do pracy plastycznej i wyrażenia zgody na korzystanie z tych praw. Przeniesienie, o którym mowa, obejmuje pola eksploatacji wymienione w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 j.t., z późn. zm.), a w szczególności: w zakresie utrwalania i zwielokrotniania pracy plastycznej – wytwarzanie określoną techniką jej egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, cyfrową; w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których pracę plastyczną utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; w zakresie rozpowszechniania pracy plastycznej w sposób inny niż wyżej wymieniony – publiczne wystawienie na organizowanych przez organizatora konkursu wystawach, wyświetlenie, wprowadzanie do pamięci komputera i umieszczanie w sieci Internet, udostępnianie pracy plastycznej w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niej dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, a także zamieszczenie w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej i w budynkach użyteczności publicznej na terenie Bielska-Białej.
• Osoby uczestniczące w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz.U. z 2014 r. poz. 1182 j.t., z późn. zm.) w celu przeprowadzenia konkursu oraz dalszego wykorzystania pracy plastycznej.

Prace plastyczne wraz z załącznikiem należy dostarczyć p. Ewie Żydek do dnia 7 października.

NazwaRozmiarData
icoOswiadczenie_rodzica_(kl._I-III)[1].pdf170.13 KB2016-09-23 14:44