Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

2024-04-15

W dniu 12 kwietnia uczniowie klas ósmych mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które jest ostatnią sprawnością do zdobycia w naszym "Dwójkowym" Szkolnym Programie Sportowym.

Szkolenie poświęcone było głównie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, uczniowie doskonalili umiejętności na różnych fantomach. Ponadto przypomniane zostały podstawowe czynności,  jakie należy wykonać w momencie zauważenia poszkodowanego. Szkolenie prowadzone było przez ratownika medycznego.

Sprawność Młodego Ratownika jest ostatnim etapem, przed jakim stoją wszyscy uczniowie naszej szkoły w Programie Sportowym. W poszczególnych klasach do zdobycia są wyjątkowe sprawności, którymi mogą pochwalić się nasi uczniowie. W klasie I - Mały Gimnastyk, w klasie II - Mały Tancerz, w klasie III - Mały Turysta, w klasie IV - Rowerzysta (zdobycie karty rowerowej), w klasie V - Znawca Gier Świata, w klasie VI - Olimpijczyk, w klasie VII - Młody Omnibus Sportowy. Wyniki i zdobyte punkty są wpisywane do indywidualnego indeksu sprawności fizycznej, który każdy uczeń otrzymuje po zakończeniu edukacji w naszej szkole.