KRZYSZTOF LOREK

Dwójkowicz z pasją » KRZYSZTOF LOREK

Krzysztof Lorek – uczeń klasy 8d. Jego pasją jest wszelkiego rodzaju muzykowanie. Przygodę muzyczną rozpoczął 8 lat temu, choć tak naprawdę proces umuzykalniania zaczął znacznie wcześniej. Tata Krzysia – Tomasz Lorek to czołowy aktor bielskiego Teatru Polskiego, znana osobowość i artysta naszego miasta.
- Moim idolem jest mój Tata. Odkąd pamiętam śpiewa, to znaczy wypełnia muzyką nasz dom, wykonując standardowe czynności domowe. To Tata zaszczepił we mnie chęć bycia na scenie. Wielokrotnie bywałem w Teatrze za kulisami i ten świat niedostępny dla widzów mnie fascynował. Oprócz tego moi rodzice od wielu lat śpiewają w Bielskim Chórze Kameralnym. Mama jest altem, a Tata basem. Pokazali mi ile pracy i wyrzeczeń trzeba włożyć w realizację swojej pasji.

Na poważnie wszystko zaczęło się od szkolnego przeglądu talentów Art-REJowy zawrót głowy. Krzyś wygrał eliminacje klasowe, a później został laureatem konkursu. Dostał "wielkiego wiatru w żagle" i rozpoczął pracę na warsztatem muzycznym. Na początku zaczął indywidualne lekcje gry na fortepianie i śpiewu w Żywcu. Trzy lata temu w 2020 roku dołączył do zespołu wokalnego Włóczykije prowadzonego przez panią Aleksandrę Stępień.
- Włóczykije to duża dawka śpiewania i koncertów. Występy na scenie dają mi ogromną radość, że mogę stanąć przed publicznością i pokazać co potrafię.
Aktualnie Krzyś jest w najstarszej grupie – 13-18 latków.

Do najważniejszych sukcesów zespołu z udziałem Krzysia zaliczamy:
➢ awans do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, Konin 2023,
➢ I miejsce w XXX Konkursie Kolęd i Pastorałek, Ślemień 2023,
➢ Grand Prix podczas 25 Festiwalu Twórczości Religijnej "Psallite Deo" Kęty 2022,
➢ I miejsce podczas 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Musicalowo-Filmowego “Sound On”, Jastrzębie-Zdrój kwiecień 2022,
➢ I miejsce podczas 2. Ogólnopolskiego Festiwalu Musicalowo-Filmowego “Sound On”, Skoczów listopad 2022,
➢ II miejsce w XXII Powiatowych Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA’ 2022,
➢ wyróżnienie specjalne za interpretację podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021 online,

Krzysztof także na swoim koncie ma liczne występy solowe i laury konkursowe. Są to m. in.:
➢ I miejsce podczas III Konkursu Recytatorskiego “Kobbieta zmienną jest”, Bielsko-Biała 2023,
➢ II miejsce podczas IV Konkursu Kolęd i Pastorałek “Kolędujmy Małemu”, Bielsko-Biała 2022,
➢ finalista I Festiwalu Piosenki Bielskich Artystów, Bielsko-Biała 2021.

Ciągle rozwija swój warsztat muzyczny. Kontynuuje naukę gry na fortepianie, głównie by sobie akompaniować do śpiewu. Razem z kolegami założyli zespół – trio w składzie, flet-gitara, piano i skrzypce.
- Nie wyobrażam sobie życia bez moich przyjaciół. Większość z nich poznałem na obozie wokalnym. Na obozach pracujemy z wybitnymi artystami ucząc się wokalu, choreografii czy aktorstwa. Moim muzycznym marzeniem jest gitara basowa i nauka gry na tym instrumencie.

Oprócz śpiewania Krzyś w 2022 roku podjął współpracę z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Gra bowiem w przedstawieniu "Sztukmistrz z miasta Lublina". Wciela się w rolę młodego Jaszy/Chłopca i Chasyda. Pogodzenie wszystkich estradowych aktywności nie jest łatwe i jak na tak młodego człowieka, terminarz Krzysia jest mocno napięty (nie wspominając o obowiązkach edukacyjno-szkolnych i przygotowaniach do Egzaminów ósmoklasisty).
W zaciszu domowym Krzysztof słucha klasycznego rocka i muzyki jazzowej, czy hardrocka. Ulubionym zespołem jest AC/DC, mistrzem wokalnym Franc Sinatra, a piosenkami najczęściej nuconymi są Hotel California i Highway to Hell.

Swoją przyszłość wiąże z muzykę i estradą.
- Mam trzy plany na dorosłe życie – aktorstwo, zespół z kolegami, albo wyjazd do Wielkiej Brytanii, żeby podszkolić język i tam rozwijać się wokalnie.
Trzymamy kciuki za karierę Krzysia i wierzymy, że jego marzenia są na wyciągnięcie ręki!

Zdjęcie przewodnie z zasobów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, fot. Dorota Koperska.