"Dwójkowi" Szczypiorniści w Finale Wojewódzkim

Konkursy » SUKCESY 2023/2024 » "Dwójkowi" Szczypiorniści w Finale Wojewódzkim

2024-04-24

Dziękujemy Wszystkim za mocno trzymane kciuki za naszą reprezentację w piłce ręcznej. W dniu 23.04.2024 r. chłopcy rywalizowali w Raciborzu z trzema drużynami z województwa śląskiego: SP Rybnik, SP Wodzisław Śląski, SP Czernica. Zawody rozgrywane są systemem pucharowym. Sędzia rozlosowuje rozstawienie drużyn przed turniejem. Rybnik wylosował Wodzisław Śląski, natomiast Nasi Szczypiorniści trafili na drużynę z Czernicy. Po bardzo dobrze, mądrze i w pełnej koncentracji rozegranym meczu, drużyna SP Czernica została pokonana 17:9 i tym sposobem mieliśmy możliwość rozegrania meczu z z Wodzisławiem Śląskim o wejście do Finału Wojewódzkiego. Mecz był bardzo zacięty, Wodzisław mocno nam się postawił, ale dzięki walce i bardzo dużym zaangażowaniu naszej drużyny po końcowym gwizdku na tablicy wyników było 13:10 dla Szczypiornistów z SP 2 TS w Bielsku-Białej.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce    SP 2 TS Bielsko-Biała

II miejsce   SP Wodzisław Śląski

III miejsce  SP Czernica

IV miejsce  SP 7 Rybnik

Historia tworzy się na naszych oczach, Szkoła Podstawowa nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej awansuje do Finału Wojewódzkiego w piłce ręcznej w Igrzyskach Młodzieży.

Skład drużyny: Karol Piłot (kapitan), Adam Bartoszek, Alan Feliks, Goran Zieliński, Tomasz Sroka, Konrad Kanik, Kamil Bożek, Antoni Bury, Kajetan Klimeczko, Franciszek Krzempek, Grzegorz Traczewski, Kamil Rodenko.

Chłopcy po zakończonym Półfinale Wojewódzkim otrzymali puchar za zajęcie pierwszego miejsca oraz pamiątkowy dyplom.