Finał Konkursu Biblijnego „Jonasz”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Sukcesy 2016/2017 » Finał Konkursu Biblijnego „Jonasz”

2017-05-23

Dnia 24.04.2017 r. czterech uczniów Naszej Szkoły uczestniczyło w III etapie  - w finale - Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Podjęli się niełatwego zadania,  ponieważ musieli wykazać się znajomością wielu szczegółów z Ewangelii według św. Jana. W każdej grupie wiekowej chętnych do zwycięstwa  było ponad 110 finalistów, wyłonionych spośród kilku tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli zmagania w grudniu.

Z radością informujemy, że w najmłodszej grupie wiekowej (kl. III i IV) Paweł Młodzikowski, uczeń klasy III A zajął drugie miejsce (pierwsze wśród uczniów z wyznania katolickiego). Jest to wielki sukces tego ucznia, któremu do zwycięstwa zabrakło jedynie 0,5 pkt. (nieubłagane  są jednak reguły konkursu). Pozostali uczniowie, Hanna Szarek (kl. IVA),Natalia Stefanowicz (kl. IVA) i Szymon Szarek (kl.VIA)  zdobyli ponad 85% wymaganej ilości punktów, uzyskując w ten sposób tytuł Laureata.

Gratulujemy !!!

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 30.05, a kolejne zmagania rozpoczną się grudniu. Już teraz zachęcamy uczniów do podjęcia decyzji i zmierzenia się z wyzwaniem.