„Wiosna w poezji” – finał szkolny

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » „Wiosna w poezji” – finał szkolny

2021-06-22

17 czerwca 2021 r. odbył się etap końcowy szkolnego Konkursu recytatorskiego „Wiosna w poezji”. Wzięli w nim udział finaliści eliminacji klasowych z następujących klas: 5a, 5b, 6d, 6e i 7b. Byli to: Julia Zych, Jakub Kiełkowicz, Anna Bartosz, Natalia Musiał, Martyna Kwiatkowska, Jakub Hołdyk, Amelia Gaczor i Marta Zacny.
Jury w składzie: Panie: Dorota Mikocik – przewodnicząca, Grażyna Jelińska-Górna, Anna Chrobak-Steckel oceniały występy w następujących kategoriach:
1. znajomość tekstu
2. poprawność recytacji
3. wyraz artystyczny,
stosując skalę ocen od 1 do 6.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i burzliwej naradzie wytypowano następujące osoby do nagród I, II i III stopnia:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – ex aequo: Amelia Gaczor i Martyna Kwiatkowska
III miejsce – Julia Zych.
Pozostałym uczestnikom podziękowano za zaangażowanie i zwrócono uwagę, że ich wystąpienia były również ciekawe, szczególnie pod względem aranżacji wystąpień i trudnego repertuaru.

Dobór tekstów zasługuje na uwagę. Były tam wiersze Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Witolda Wieszczka, Jana Brzechwy i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Wszystkie wystąpienia podobały się widowni, która oklaskiwała je gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczestników finałowego etapu szkolnego konkursu recytatorskiego będzie więcej i będą zachwycać swoimi wystąpieniami szersze audytorium.