Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Pasowanie na czytelnika

2023-12-07

Pod koniec listopada miało miejsce ważne wydarzenie: najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

W krainę książek wprowadziły pierwszaki, sympatyczne, ale kłótliwe wróżki oraz skrzaty. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę z najpopularniejszych bajek i baśni: Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Śnieżki, Śpiącej Królewny czy Dziewczynki z Zapałkami. Grupa teatralna pod egidą pani Ilony Dobrowolskiej, przygotowała przedstawienie, które pierwszoklasistów wprowadziło w wesoły nastrój i żywo reagowało na pytania aktorów odnośnie przedstawianych baśni oraz zasad dotyczących dbania o książki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym każdy z nich został pasowany na czytelnika. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także Wyprawkę Czytelniczą, przygotowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”: „Wnuczkę antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia, była możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z aktorami, a także wizyta w bibliotece szkolnej, gdzie każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książeczkę.