Kolejna edycja "Uczymy Dzieci Programować" za nami!

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Kolejna edycja "Uczymy Dzieci Programować" za nami!

2021-06-21

W bieżącym roku szkolnym młodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Uczymy Dzieci Programować", którego organizatorem była firma EduSense. Honorowy patronat nad programem objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Cyfryzacji, Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Prezydent Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Mazowiecki Kurator Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku.

W naszej szkole zajęcia prowadzone były przez p. Agnieszkę Konicką. Mimo pandemii wykonaliśmy wszystkie zadania zaplanowane na II semestr. Większość z nich udało się zrealizować w szkole podczas nauczania stacjonarnego. Kiedy szkoły zostały zamknięte dostosowaliśmy zadania do nauczania zdalnego. Jesteśmy przekonani, że ten sposób kodowania jest bardzo atrakcyjny, niesie dużą różnorodność, zmusza dziecko do bycia uważnym i pobudza do motywacji. Nabycie tych umiejętności to przede wszystkim nauka wspierająca współpracę i działanie w zespole. Takie podejście zwiększa motywację dzieci do nauki. Rozwój logicznego myślenia jest jedną z najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą programowanie. Dla dzieci to cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Umiejętność myślenia to cecha, której znaczenie z całą pewnością się nie zdezaktualizuje. Poszukiwanie różnych dróg realizacji swoich pomysłów przy pomocy kodu to znakomite ćwiczenie rozwijające kreatywność, które na pewno zaowocuje w przyszłości. Nasze działania w zakresie zdobywania umiejętności programistycznych zostały podsumowane przez organizatora i przyznano nam stosowny certyfikat. Czujemy się docenieni, ale przede wszystkim usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą.

To była kolejna, piękna edukacyjna przygoda!