Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Certyfikat V edycji ogólnopolskiego programu Uczymy dzieci programować jest nasz!

2020-06-16

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy przygodę z kodowaniem i programowaniem. Uczniowie klasy 2 c, wychowankowie p. Agnieszki Konickiej, brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Uczymy Dzieci Programować edycja V”. Dzieci na bieżąco wykonywały zadnia projektowe ucząc się logicznego i algorytmicznego myślenia. W ramach projektu uczniowie poznali tajniki programowania robotów OzoBotów, samodzielnie tworzyli algorytmy, pierwsze gry i aplikacje czy wizualne plansze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie powierzone im zadania.

Nasze działania w zakresie zdobywania umiejętności programistycznych zostały podsumowane przez organizatora i przyznano nam stosowny certyfikat. Czujemy się docenieni, ale przede wszystkim usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą. Zajęcia z programowania wpłynęły na wzrost samooceny i kreatywności uczniów. Rozwinęły umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania oraz umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami. Wzrosło ich zainteresowanie robotyką i programowaniem oraz twórczym korzystaniem z urządzeń cyfrowych.